Preasfințitul Ioan, Episcop de Soroca și Drochia, a avut o întâlnire cu preoții din cuprinsul Protopopiatului Florești

În a doua parte a zilei de miercuri, 3 iulie 2024, Preasfințitul Episcop IOAN, a vizitat biserica „Sfântul Ierarh Mitrofan” din orașul Florești și centrul administrativ al Protopopiatului, având întâlnire cu slujitorii din acest raion.

La ședință au participat prot. Nicolae CRAVEȚ, secretar eparhial, prot. Ioan ZÎMBREANU, protopop de Florești și preoții din parohiile circumscripției.

În cadrul adunării au fost abordate diverse subiecte de ordin organizatoric, iar părintele protopop Ioan ZÎMBREANU, a vorbit despre activitățile instituției, întreprinse în primele șase luni ale anului curent.