Episcopul Ioan a săvârșit Taina Sfântului Botez a pruncului Nicolae, fiul lui Nicolae și al Gabrielei Țarălungă

La 30 iunie 2024, în Duminica Tuturor Sfinților, Preasfințitul IOAN, Episcop de Soroca și Drochia s-a aflat la biserica „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din municipiul Soroca, unde a săvârșit Taina Sfântului Botez a pruncului Nicolae, fiul lui Nicolae și al Gabrielei ȚARĂLUNGĂ.

La Taina Sfântului Botez au participat protoiereul Bartolomeu TURTUREANU, protopop de Ungheni și a preotul Grigore DODON, slujitor al bisericii „Sfântul Ierarh Vasile cel Mare” din mun. Chișinău.

Bucuria încreștinării micuțului Nicolae a fost împărtășită prin prezența nașilor Vadim și Ana-Maria BALAN, a protoiereului Nicolae și a preotesei Suzana CRAVEȚ, a domnilor Valeriu și Oxana ȚARĂLUNGĂ, dar și a altor participanți.