Mesajul Preasfințitului Ioan, Episcop de Soroca și Drochia, adresat protoiereului Ioan Cotelea, parohul bisericii „Adormirea Maicii Domnului” din satul Vărăncău, raionul Soroca, cu ocazia împlinirii a 70 de ani de viață și 45 de ani de slujire preoțească

Preacucernice Părinte Ioan,

La popas aniversar, când marcați împlinirea frumoasei vârste de 70 de ani de viață pământească și 45 de ani de slujire preoțească, vă adresăm sincere felicitări, dimpreună cu alese urări de bine.

Întreaga viață ați dedicat-o slujirii Bisericii lui Hristos, pe Care îl rugăm să vă dăruiască sănătate, putere și har în continuarea slujirii pe care o desfășurați cu atâta dragoste și devotament de 45 de ani în calitate de paroh al bisericii „Adormirea Maicii Domnului” din satul Vărăncău, raionul Soroca.

Asigurându-vă de preţuirea şi respectul nostru, vă spunem

La mulți și binecuvântați ani!

Cu dragoste întru Hristos și arhierești binecuvântări,

† IOAN,

Episcop de Soroca și Drochia