Episcopul Ioan al Sorocii a vizitat parohia „Întâmpinarea Domnului” din orașul Sîngera, municipiul Chișinău

Vineri, 17 mai 2024, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, episcopul Ioan al Sorocii a vizitat parohia „Întâmpinarea Domnului” din orașul Sîngera, municipiul Chișinău.

Părintele paroh Daniel Buruiană a relatat despre cea de-a doua etapă a lucrărilor la biserica mare „Întâmpinarea Domnulu”, care va începe în luna iunie, apoi a prezentat pictura murală interioară a bisericii de iarnă „Sfântul Cuviosul Serafim de la Sarov”.

Adresându-se credincioșilor prezenți în sfântul locaș, ierarhul a apreciat osteneala părintelui Daniel și a sprijinitorilor săi, urându-le ajutor de la Dumnezeu și bună sporire în munca depusă.