Episcopul Ioan a avut o întâlnire cu tinerii din cadrul Asociației educative „Clopotnița” de pe lângă mănăstirea Nicoreni

În seara zilei de 16 iulie 2024, Preasfințitul IOAN, Episcop de Soroca și Drochia, aflându-se la mănăstirea „Sfântul Prooroc Ilie” din satul Nicoreni, raionul Drochia a avut o întâlnire cu tinerii din cadrul Asociației educative „Clopotnița” de pe lângă așezământul monastic.

În timpul discuției, talentații elevi au relatat Chiriarhului despre activitățile desfășurate în perioada estivală, prezentând și proiectele pentru viitor.

Preasfințitul Episcop IOAN a apreciat frumoasele realizări ale voluntarilor Centrului educațional „Clopotnița”, ghidați de părintele ierodiacon AFANASIE (Bîrnaz), dorindu-le succese binecuvântate și multă inspirație în lucrarea folositoare Bisericii și societății.