În ziua prăznuirii Sfântului Voievod Ștefan cel Mare, Preasfințitul Ioan, Episcop de Soroca și Drochia a slujit la mănăstirea Hagimus

În ziua prăznuirii Sfântului Voievod Ștefan cel Mare, 15 iulie 2024, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului VLADIMIR, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, Preasfințitul IOAN, Episcop de Soroca și Drochia a slujit la mănăstirea „Sfintele Femei Mironosițe Marta și Maria” din Hagimus, raionul Căușeni.

Preasfinția Sa a liturghisit împreună cu Înaltpreasfințitul ANATOLIE, arhiepiscop de Cahul și Comrat și Preasfințitul SILUAN, episcopul Orheiului, prim-vicar mitropolitan.

La sărbătoarea praznicală au participat slujitori, obștea monahală, închinători și pelerini din diferite localități ale țării.