Episcopul Ioan a vizitat biserica în construcție „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din satul Slobozia Nouă, raionul Soroca

Luni, 24 iunie 2024, episcopul Ioan de Soroca și Drochia fiind însoțit de către prot. Nicolae Craveț, protopop de Soroca și prot. Vadim Zlotea, a vizitat biserica în construcție „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din satul Slobozia Nouă, raionul Soroca.

Inspectând ultimele etape ale lucrărilor de construcție, ierarhul a discutat cu părintele paroh Mihail Sîrbu, cu doamna Svetlana Păunescu, primarul comunei Tătărăuca Veche și credincioșii satului, implicați în procesul de edificare a locașului sfânt.
Preasfinția Sa a apreciat deosebit munca depusă la zidirea acestei uși spre cer binecuvântându-i la orice lucru bun în viața lor și a comunității.