Episcopul Ioan al Sorocii a săvârșit slujba privegherii în catedrala mitropolitană „Nașterea Domnului” din orașul Chișinău

În ajunul Duminicii Fiului risipitor, 2 martie 2024, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, episcopul Ioan al Sorocii a săvârșit slujba privegherii în catedrala mitropolitană „Nașterea Domnului” din orașul Chișinău.

Părinţii să aibă milă de copiii lor, să-i înveţe numai cele de folos, să nu-i lase în lume de mici, fără de nici o supraveghere, ca să nu-i înghită iureşul păcatelor trupeşti şi să piară departe de Dumnezeu. Duceţi-i mai des la biserică, la spovedanie; faceţi-i fii credincioşi bisericii şi societăţii, iar nu slugi ale diavolului. Să ne fie dor de Tatăl nostru, de casa în care ne-am născut duhovniceşte. Să ne întoarcem deci şi noi acasă!