Doi ierarhi au oficiat Sfânta Taină a Cununiei a tinerilor Nicolae Țarălungă și Gabriela Craveț

De aceea, va lăsa omul pe tatăl său și pe mama sa și se va lipi de femeia sa și vor fi amândoi un trup. Taina aceasta mare este, iar eu zic în Hristos și în biserică. (Efeseni 5. 31-32)

Duminică, 23 iulie 2023, episcopul Ioan al Sorocii a săvârșit împreună cu Preasfințitul Siluan, episcopul Orheiului și un sobor de preoți, Sfânta Taină a Cununiei a tinerilor Nicolae Țarălungă și Gabriela Craveț.

În calitate de nași a noilor încununați au participat domnii Vadim și Ana-Maria Balan.
Rânduiala slujbei Cununiei a avut loc în biserica „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din municipiul Soroca, al cărei preot-paroh este protoiereul Nicolae Craveț, tatăl miresei.