Preasfințitul Ioan de Soroca a oficiat taina Sf. Botez pentru prunca Dorotheea, fiica părintelui Vasile și a preotesei Liliana Manică

În Duminica Sfintelor Femei Mironosițe, 30 aprilie 2023, Preasfințitul părinte episcop Ioan de Soroca a vizitat biserica „Acoperământul Maicii Domnului” din satul Ghidighici, municipiul Chișinău.

În cadrul vizitei, ierarhul a oficiat taina Sfântului botez pentru prunca Dorotheea, fiica părintelui Vasile și a preotesei Liliana Manică.
Preasfinția Sa a binecuvântat pe toți cei prezenți și a adus felicitări și recunoștință pentru frumoasa întâlnire pascală, părintelui Maxim Melinti, parohul bisericii din Ghidighici, dar și familiei preotului Vasile Manică, slujitor la aceeași biserică!